دستگاه مسیریاب و ضد سرقت خودرو

دستگاه مسیریاب همچون یک همراه همیشگی می تواند شما را با تمامی جاده ها، خیابان ها و حتی کوچه پس کوچه ها آشنا کند، طوری که برای رفتن به هرجا کمترین زمان ممکن را صرف کنید. دستگاه رهیاب این قابلیت را دارد که به صورت صوتی به ما راه را نشان دهد که در اثر نگاه کردن به دستگاه حواسمان پرت نشود و دچار سانحه نشویم. همچنین این دستگاه هوشمند زمان رفت و آمد دقیق مارا با در نظر گرفتن ترافیک نشان می دهد تا به موقع به قرارهایمان برسیم. 

جی پی اس و یا ردیاب خودرو، دستگاهی کوچک است که داخل وسیله نقلیه سبک و یا سنگین نصب و مخفی می شود. در هنگام سرقت و یا انحراف از مسیر توسط راننده آن، مالک خودرو میتواند از راه دور توسط اپلیکیشن موبایل و یا کامپیوتر،مکان دقیق خودروی خود را با دقت 2 متر (هرکجای ایران که باشد) روی نقشه گوگل ببیند و مسیر های گذشته،سرعت و توقف های آن را مرور کند.بدین ترتیب خودروی شما هرگز گم نمیشود.

همچنین قابلیت هایی مانند خاموش کردن خودرو از راه دور، شنود صدای داخل کابین، اطلاع از روشن و یا خاموش بودن و هشدار باز شدن درب خودرو را نیز دارا می باشد.

قیمت دستگاه جی پی اس خودرو رابطه مستقیم با امکانات و قدرت باتری آن دارد. به عنوان مثال ردیاب های آهنربایی نظامی که یکی از قدرتمندترین مدل هاست میتواند تا یک سال بدون شارژ مجدد کار کند ولی مدل های ارزانتر عمر باتری شان نهایتا تا دو هفته (بدون شارژ مجدد) خواهد بود.

سایر امکانات مانند شنود داخل خودرو و سیستم آهنربایی (غیرقابل جداسازی) نیز میتوانند بر قیمت ردیاب انتخابی شما تاثیرگذار باشند. مشاورین ما به شما کمک میکنند که متناسب با بودجه و نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع دستگاه ردیاب خودرو

دستگاه های ردیابی در بازار کلا دو نوع هستند که یا به صورت شخصی هستند و یا به صورت خودرو هستند که در ارتباط با نوع شخصی این گونه است که شخص و یا اشیا و یا هر چیز دیگری را نشان می دهد که در کدام موقعیت مکانی است و اندازه آن بسیار کوچک و مانند ساعت بسته می شود و حمل و نقل آن بسیار آسان می باشد. ردیاب بعدی برای خودرو است و تنها مخصوص آن ساخته و تولید شده است که امروزه هم مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. چرا که با زیاد شدن دزدی های خودرویی این دستگاه ها بسیار کاربردی بوده و به راحتی قابلیت ردیابی را دارد.

1- در ارتباط با ردیاب های خودرو این گونه است که وسیله ی بسیار کوچکی می باشد که سیم کارت هم لازم دارد و تنها موقعیت مکانی خودرو را نشان می دهد و به راحتی با مشاهده ی موقعیت مکانی می توان محل آن را که دزدیده شده بود را پیدا کرد.

2- نوعی از آن ردیاب فندکی است که اصلا قابل مشاهده داخل خودرو نبوده و سیم کارتی هم باید وارد آن شود و به علت طراحی خوب آن به راحتی نصب شده و با چشم هم دیده نمی شود هم چنین به صورت شارژی هم عمل می کند و در صورت دزدیده شدن مکان را به صورت پیامک به فرد مالک خودرو ارسال می کند.

3- نوع بعدی ردیاب مغناطیسی است که این نوع به علت این که داخل خودرو سیم کشی می شود کار سختی محسوب می شود چرا که اصلا توسط افرادی که در برق کاری تجربه و مهارت ندارند انجام نمی شود و نیازمند افراد ماهر جهت نصب آن است البته نوع مغناصیسی دارای اهن ربایی ایت که به راحت به قسمتی از آهن نصب می شود و بهترین کارکرد خود را در خودرو دارد.

عملکرد هایی که این ردیاب ها دارند این است که به راحتی از راه های دور خاموش و روشن می شوند که می تواند نکته ی بسیار خوبی هم باشند. خودرو را به صورت لحظه ای و یا حتی ثانیه ای ردیابی می کند که این مورد هم بسیار کاربردی جهت به دام انداختن سارقان است . در اکثر این ردیاب ها نرم افزاری بر روی گوشی مالک ریخته و محدوده و موقعیت فرد را دقیق نشان داده و حتی میزان سرعتی که در حال رانندکی است را هم نمایش می دهد. با توجه به ذکر این موارد این دستگاه ها بسیار کاربردی و مفید هستند و بهتر است در همه ی خودرو ها تعبیه شود تا در صورت بروز مشکلاتی از جمله سرقت به راحتی خودرو پیدا شود. هم چنین این دریاب ها با توجه به نوع و کارکرد و ویژگی دارای قیمت های متفاوتی هستند و ساده ترین نوع آن دستگاه جی پی اس است ولی با این حال هر قیمتی هم که داشته باشد با توجه به عملوردی که دارد بسیار مفید بوده و امروزه وجود آن در هر ماشینی بهتر است.

قابلیت های جدیدترین ردیاب حرفه ای خودرو

یکی از مزایای بزرگ جدیدترین ردیاب حرفه‌ای خودرو در شرایط سرقت خودرو مشخص می‌شود. وقتی سرقتی اتفاق می‌افتد به دلیل مخفی بودن ردیاب فرد سارق متوجه آن نمی‌شود و صاحب خودرو می‌تواند با کمک سامانه ردیابی که روی موبایل یا کامپیوترش نصب ‌شده موقعیت دقیق خودرو را ردیابی کند. یکی از آپشن‌های جالب ردیاب خودرو حرفه‌ای این است که هم‌ زمان می‌توان آن را هم به ‌طور شخصی و هم به ‌صورت شرکتی پیگیری کرد.

همه دارندگان وسایل نقلیه متفاوت می‌توانند با خرید ردیاب جی‌پی‌اس مخفی از امکانات عالی آن برای امنیت خودرو استفاده کنند. شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ می‌توانند با خرید عمده جدیدترین ردیاب حرفه‌ای خودرو برای کنترل مسیر رانندگان و بهبود عملکرد کارکنان و رانندگان شرکت با کمک ردیاب، نظارت دقیق تر و راحت تری بر کار آنها داشته باشند.

ردیاب‌های جدید که به ‌تازگی به بازار وارد شده‌اند یکی از کاربردی‌ترین ابزارها برای مسیریابی خودروها و موتورسیکلت ‌ها هستند که با اندازه کوچک و آهن‌ربایی بودن کاربردشان بسیار راحت شده است. گونه‌ای از این ردیاب‌های مغناطیسی به ‌راحتی در بخش زیرین اتومبیل نصب می‌شوند، بدون این‌که راننده خودرو از آن اطلاع پیدا کند.

قدرت مغناطیس این مسیریاب‌ها به‌ قدری زیاد است که به ‌هیچ ‌عنوان در اثر عوامل معمولی از محل اصلی جدا نمی‌شوند. ردیاب خودرو با توجه به کاربردهایی که دارد قیمت‌های متفاوتی خواهد داشت و البته قابل نصب بر روی انواع مدل‌های خودروست.

این ابزارها در دو مدل پایه و سفارشی قابل خرید هستند و فرق اصلی آن‌ها در امکان پیاده ‌سازی آپشن‌های اضافه به ‌صورت نصب سنسورهای لرزش، ضربه و یا خروج از محدوده حرکتی مشخص است. جدیدترین ردیاب حرفه‌ای خودرو سیستم پیشرفته‌ای دارد که نیازی به سیم‌کشی و نصب ندارد. این ردیاب به کمک 8 آهن ‌ربای پرقدرت در زیر ماشین نصب می‌شود و در هر لحظه قابل پایش است.

ردیاب آهن ‌ربایی دارای قابلیت شنود و مجهز به باتری 30 هزار میلی‌آمپری است که بدون احتیاج به شارژ به مدت یک ‌سال کار می‌کند. البته در صورت تمایل می‌توانید از انواع دیگر ردیاب خودرو خریداری کنید. در مدل‌های معمول‌تر ردیاب خودرو با سیم‌کشی به باطری ماشین متصل شده و فعال می‌شود. اما این نوع از ردیاب‌ها هم درصورتی‌که به ‌علت سرقت یا هر مشکل دیگر ارتباطشان با باطری خودرو قطع شود، با باتری داخلی تا چند ساعت فعال هستند و در این مدت خودرو قابل ‌ردیابی است.

جدیدترین ردیاب حرفه ای خودرو : اگر به ‌دنبال یک راهکار مناسب برای کنترل امنیت خودرو به‌طور هوشمند هستید که نگرانی‌های مداوم شما را درمورد موقعیت و وضعیت خودروی شخصیتان رفع کند، جدیدترین ردیاب حرفه‌ای خودرو راه حل عالی برای شماست. شاید تا به‌ حال با ردیاب خودرو حرفه‌ای آشنایی نداشته‌اید در این ‌صورت باید بدانید که این ابزارها با کمک اپلیکیشنی که روی موبایل یا کامپیوتر نصب می‌شود کار می‌کند و در هر لحظه می‌توانید خودروی شخصیتان را چک کنید بدون این‌که نیازی باشد دائم به آن سر بزنید.

این دستگاه‌های کوچک و کار راه ‌انداز به ‌طور مخفی در بخش‌های مختلف اتومبیل جاگذاری می‌شوند و غریبه‌ها  سارقان قادر نخواهند بود به این سادگی‌ها آن را پیدا کنند. تا پیش ‌از این جی ‌پی ‌اس ها قوی‌ترین ابزارها برای تعیین موقعیت خودرو بودند، اما امروزه با ظهور نسل جدیدی از ردیاب خودرو جی‌پی‌اس فناوری‌های نوینی در عرصه ایمنی خودرو به ‌وجود آمده است که برای خیلی از مشاغل نیز کاربردی و مفید است.

با استفاده از سامانه ردیابی خودرو می‌توانید حتی مسافت طی شده‌ی اتومبیل، عبور خودرو از مرزهای تعیین‌شده، موقعیت مکانی خودرو به‌صورت زنده و حتی توقف‌های خودرو را همراه با زمان توقف و تاریخ مشاهده کنید. این دستگاه حرفه‌ای با ابعاد کوچک قابل نصب روی انواع وسایل نقلیه شخصی مانند اتومبیل، موتورسیکلت و حتی دوچرخه است.