سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

پس از انتخاب وخرید دستگاه کارت خوان نوبت می رسد به انتخاب سیمکارت مناسب برای دستگاه پوز.

همه سیم کارت ایران از قبیل همراه اول، ایرانسل ورایتل در دستگاه کارتخوان کارایی دارند با این تفاوت که آنتن دهی وپهنای باند آن ها باهم متفاوت می باشد. برای همه شما پیش آمده است که دستگاه پوز با مشکل مواجه شده باشد دراین زمان باید با پشتیبان دستگاه تماس بگیرید. معمولا پشتیبان از شما درخواست می کند که سیم کارت دیگری را در دستگاه قرار دهید تا ببینید بازهم مشکل وجود دارد یا اینکه با تعویض سیم کارت مشکل برطرف می شود؟ البته این بدان معنا نیست که حتما باید از اپراتور خاصی استفاده کنید و بلکه پهنای باندی شرکت های مختلف ومیزان آنتن دهی آنها باهم متفاوت می باشد. مثلا هنگامی که مشکلات قعطی برق به وجود امده بود بعضی از اپراتورها پهنای باند خود را کم کرده بودند تا درمصرف برق صرفه جویی شود. به همین دلیل دستگاههای پوزی که از سیم کارت  این شرکت ها استفاده می کردند دچار اختلال شدند.

نکته بعدی که بسیار حائز اهمیت است آنتن دهی اپراتور انتخاب شده برای دستگاه کارتخوان می باشد علیرغم اینکه آنتن دهی دستگاه های کارتخوان از آنتن دهی تلفن های همراه ضعیف تر است ولی بازهم بهتراست قبل از سیم کارت موردنظر را برای دستگاه پوز خود بخرید ابتدا ان را با گوشی تلفن همراه امتحان کنید و سرویس دهی اینترنت آن را چک کنید، سپس اقدام به خرید کنید. به صورت کلی در هر منطقه ای در ایران عزیزمان هستید اگر تلفن همراه شما با هر اپراتوری آنتن دهی داشته باشد این دستگاه ها نیز آنتن دارند.

اگر سیم کارت شما نو است وهنوز از آن استفاده نکرده اید لازم است که ابتدا توسط اپراتور فعال گردد. که امروزه بیشتر اپراتورها همان موقع سیم کارت را فعال می کنند. پس از فعال سازی سیم کارت را درون  یک گوشی  هوشمند بگذارید وبا تماس گرفتن نسبت به برقراری ارتباط آن اقدام کنید سپس باید GPRS سیم کارت رافعال کنید.این تنظیمات برای اپراتور های مختلف متفاوت است. برای فعال کردن آن می توانید در گوگل سرچ کنید مثلا جمله “چگونه GPRSسیمکارت همراه اول را فعال کنیم” تا چگونگی فعال سازی اینترنت سیم کارت موردنظر را فراگیرید. همچنین دقت کنید سیم کارت های اعتباری دارای شارژ باشند و دارای آهن پیشواز نباشند.

همچنین می توانید به دفاتر پیشخوان و خدمات ارتباطی مراجعه کنید و اینترنت سیم کارت خود را فعال کنید. سپس با پیام درواتسآپ وبازکردن وبسایت یا سایرکارهایی که به اینترنت نیاز دارد اینترنت را چک کنید پس از این اقدامات می توانید ازسیمکارت در دستگاه پوز استفاده کنید.