چطور کارتخوان خود را تغییر مالکیت یا تغییر حساب دهیم؟

بعضی از کسب وکارها بنا به دلایلی تعطیل و یا تغییر می کنند بنابراین دیگر به دستگاه پوز نیازی ندارند به همین دلیل می توانند همانند بقیه موارد مثل ماشین، مغازه، منزل مالکیت آن را به شخص دیگری انتقال دهند و بفروشند.

انتقال مالکیت یعنی  اینکه تمام اطلاعات و مشخصات مربوط به صاحب دستگاه باید تغییر کرده و مشخصات صاحب جدید در آن ثبت شود. به این صورت که  تمام مشخصات فردی و بانکی تغییر وثبت شود. انتقال مالکیت دستگاه پوز توسط  بانک ها و مراکز فروش دارای مجوز صورت می گیرد. ولی این انتقال  به مدت زمان نیاز دارد.

برای انجام انتقال مالکیت ابتدا بانک و نمایندگی های معتبر را انتخاب  کنید آنها با توجه به دستگاه انتخابی شما یک شرکت psp را انتخاب نموده. در حال حاضر تنها 12 psp در ایران مجوز فعالیت دارند. که شما از طریق درگاه آنها به حساب شاپرک متصل شده. از انواع psp ها می توان ایران کیش، به پرداخت ملت، پاسارگارد و … را نام برد. سپس فرم انتقال مالکیت را پر می کنند و همه مراحل ثبت نام و همچنین احراز هویت را در سایت مربوطه انجام دهید. درنهایت بعد از طی کردن این مراحل و تایید شدن مشخصات و مدارک  فرایند انتقال مالکیت انجام می شود.