آشنایی با برخی امکانات کارتخوان

امروزه اکثر کسب و کار ها جهت سهولت در امورات پرداخت از دستگاه های کارتخوان استفاده می کنند و این دستگاه ها مزیت های کاربردی زیادی دارد و باعث شده در هر صنفی مورد استفاده باشند. دستگاه های کارتخوان بسیار دقیق و بدون هیچ گونه خطایی در خصوص انتقال پول و انواع تراکنش ها انجام می دهد و هم مشتری و هم فروشنده هر دو از این دستگاه نفعی می برند چرا که هم در وقت صرفه جویی می شود و هم سرقتی صورت نمی گیرد و دست افراد سود جو در این زمینه کوتاه شده است.

آشنایی با برخی امکانات کارتخوان
دستگاه های کارتخوان در انواع و مدل های متنوعی وجود دارند و شکل ظاهری متنوعی هم دارد که امروزه بسیار پیشرفته تر از گذشته می باشد چرا که در گذشته تنها به یک حساب قابل واریزی بود اما امروزه تا چند حساب را می تواند به آسانی پشتیبانی کند که این گزینه برای انواع تجارت و حسابداری ها بسیار کارآمد می باشد و این گونه عمل می کند که هر گونه کارمزدی که هر حساب دارد بر همان میزان در تراکنش ها حساب و کتاب می شود و دیگر نیاز به حساب و کتاب شخص استفاده کننده ندارد. هم چنین این دستگاه ها هم به صورت سیم کارتی هستند و هم وای فای هستند یعنی یا به وسیله ی نت خط عمل می کنند و یا به وسیله ی وای فای و در دو نوع ثابت و سیار هم می باشد که هر کدام مزیت های مخصوص به خود را دارد.

خرید با کارت بانکی

امروزه اکثر خرید ها توسط کارت های بانکی انجام می شود و کم تر کسی خرید خود را با پول نقد پرداخت می کند و دلیل این موضوع راحتی کار و همین طور دقیق بودن است. خرید با کارت بانکی اگر در زمینه ی کارت به کارت باشد شرایطی دارد که این شرایط شامل موارد زیر می باشد:

1- سقف پرداخت پول در شبانه روز ۱۰ میلیون تومان است.

2- کد ملی دارنده و گیرنده در مراحل پرداخت باید باشد .

3- سقف مجاز انتقال وجه شتابی و غیر شتابی ۱۵ میلیون می باشد که این شرایط تنها با احراز هویت قابل انجام است.

4- مبلغی که بتوان با کارت در دستگاه کشید مبلغ روزانه 50 میلیون تومان می باشد.

خرید با کارت بانکی

با کارت بانکی هر گونه خریدی هم می توان کرد چه از نظر کارت کشیدن و چه کارت به کارت که به کمک همراه بانک انجام می شود و هم چنین می توان به راحتی شارژ تهیه کرد و هر گونه پرداختی از جمله پرداخت قبوض را به صورت اینترنتی انجام داد.

روش انجام خرید با کارت بانکی

انواع خرید ها را می توان به کمک کارت های بانکی انجام داد که این انواع شامل خرید های حضوری و خرید های غیر حضوری و اینترنتی می شود که هر کدام روش های مخصوص به خود را دارد.

خرید های حضوری تنها با استفاده از دستگاه های کارتخوان انجام می شود که شامل تمام خرید های فروشگاهی و مواد غذایی و حتی خرید شارژ از حساب خود می شود.

روش انجام خرید با کارت بانکی

خرید های غیر حضوری و اینترنتی هم با داشتن شماره کارت فروشنده می توان به راحتی با همراه کارت ها و یا اینترنت بانک و برنامه هایی از این قبیل در هر مکانی که باشید کارت و به کارت انجام دهید و حساب خود را پرداخت کنید.

این موارد درصرفه جویی وقت و زمان بسیار مفید می باشد و حتی برای مسافت های طولانی و دور هم می توان وجه واریز کرد و خرید های اینترنتی را به راحتی انجام داد.

گرفتن شارژ برای تلفن همراه

یکی دیگر از مزایایی که کارت های بانکی و دستگاه های کارتخوان دارند گرفتن شارژ برای تلفن های همراه است که این کار به روش های مختلفی انجام می شود که این روش ها شامل موارد زیر است:

1- به صورت حضوری و گرفتن شارژ از باجه های بانکی که مستقیم از حساب بانکی کسر می شود.

2- از دستگاه های کارتخوان که در هر مکانی که وجود دارد می توانید استفاده کنید و به راحتی از کارت بانکی در منوی شارژ تلفن همراه خود را شارژ کنید.

3- این روش از اسان ترین روش ها است که توسط اپلیکیشن های مخصوص این کار که معتبر و مطرح است می توان تمام کارهای بانکی از جمله گرفتن شارژ برای تلفن همراه را انجام داد.

گرفتن شارژ برای تلفن همراه

روش خرید شارژ مستقیم

همان طور که گفته شد شارژ مستقیم را می توان به روش های مختلفی دریافت کرد که در بین این روش ها، روش اینترنتی در بین مردم بسیار پرطرفدار می باشد و در این خصوص درگاه های مختلفی هم وجود دارد و بسته به درگاه مورد نظر می توان به صورت مستقیم از حساب بانکی شارژ مستقیم را خریداری کرد. این شارژ های مستقیم برای انواع سیم کارت ها نیز انجام می شود و به هر میزان هم باشد قابل پرداخت می باشد که اپلیکیشن های مختلفی هم در این خصوص وجود دارد و در کوتاه ترین زمان می توان شارژ را خریداری کرد.

روش گرفتن موجودی و مانده حساب

از دیگر مزایایی که می توان از کارت های بانکی اعلام کرد، مشاهده ی موجودی و مانده حساب است که هم از طریق اپلیکیشن ها می توان مشاهده کرد و هم از طریق اس ام اس بانک فعال شده می توان مشاهده کرد و هم چنین پس از خرید و کشیدن کارت بانکی از طریق رسید هایی که داده می شود می توان مانده حساب را مشاهده کرد و هم چنین عابر بانک ها هم به راحتی این خدمات را بدون کارمزد به شما ارائه می دهند و این مورد هم در هر زمان و مکانی که لازم داشته باشید می توانید به راحتی مطلع شوید و به ادامه ی کار خود بپردازید.

روش گرفتن موجودی و مانده حساب

روش پرداخت صورتحساب های شناسه دار

سرویس های پرداخت شناسه دار جز سرویس های جدید است که می توان بدون هیچ گونه محدودیتی محصولات را به فروش رساند و پیگیری مالی انجام داد. این روش برای فروش های اینترنتی و حضوری استفاده می شود که پرداخت ها را می توان به راحتی پیگیری کرد و نکته ی مهم در این خصوص که جز مزایای این روش است این است که برای فروشگاه هایی که محصولاتی تا بالا ۵۰ میلیون را دارند را به فروش برسانند یعنی دیگر سقف انتقال و پرداخت تا ۵۰ میلیون نمی باشد و با این روش شناسه دار به هر مقدار می توان استفاده کرد.
نکته ی دیگری که در این خصوص وجود دارد این است که رسید پرداخت را به مشتریان ارائه می دهد تا آن ها هم پیگیری های لازم را انجام دهند. به طور کلی این روش طرفداران زیادی داشته و از مزیت های کاربردی نیز برخوردار می باشد.

روش چاپ ریزتراکنش های قبلی

به طور کلی ریز تراکنش ها و یا همان ریز حساب که از هر تاریخی به بعد می توان گرفت که توسط دستگاه های پوز این کار به راحتی انجام می شود که از هر مدل از دستگاه های پوز این منو وجود دارد و شما با داشتن رمز پذیرنده به راحتی می توانید ریز تراکنش گرفته که مراحل زیر را انجام دهید:

1- ابتدا لازم دستگاه پوز را یک بار خاموش و روشن کنید تا منوی اولیه برایتان باز شود.

2- سپس فروشگاه و درگاه مورد نظر را انتخاب می کنید و رمز پذیرنده را می زنید.

3- پس از آن گزینه ی گزارشات را مشاهده می کنید که آن را فشار داده و داخل ریز تراکنش ها می شوید.

در این بخش دو دسته ایجاد می شود که شامل تراکنش های موفق و تراکنش های غیر موفق که می تواند گزینه ی بسیار کاربردی باشد و به مشتریان در صورت لزوم ارائه داد.

چاپ اخرین تراکنش دستگاه  pos

یکی از خدماتی که دستگاه های پوز ارائه می دهند ارائه ی رسید تراکنش است که این رسید هم برای فروشنده چاپ می کند و هم برای خریدار چاپ می کند که این مورد برای افرادی بسیار کاربردی است که اس ام اس بانکی فعال ندارند و به هر میزان که کارت می کشند می توانند از طریق رسیدی که دستگاه پوز چاپ می کند مطلع شوند و پیگیری لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است بر روی این رسیدها شماره پیگیری وجود دارد که در صورت هر گونه مغایرت و اشتباهی قابل پیگیری از طرف بانک مربوطه می باشد.

چاپ اخرین تراکنش دستگاه  pos

امکانات جانبی دستگاه های کارت خوان برای کسب و کارها

دستگاه های کارتخوان امکانات ویژه ای را ارائه می دهد که این امکانات با پیشرفته شدن آن بیش تر شده است و امروزه در اکثر مکان ها مورد استفاده قرار می دهند. از جمله امکانات جانبی این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- امکان شناسه دار شدن پرداخت ها که پیگیری راحت تر صورت بگیرد.

2- امکان اسکن کد های QR است که در برخی موارد می تواند کاربردی باشد.

امکانات جانبی دستگاه های کارت خوان برای کسب و کارها

3- قابلیت چاپ دو رسید که مشتری را از میزان کارت کشیدن مطلع می سازد.

4- انجام تمام کار های معمول از جمله پرداخت قبوض و گرفتن شارژ و انتقال پول و …

5- در برخی از دستگاه های مدرن قابلیت انتقال وجه نیز وجود دارد.